Afrykański bantustan

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Afrykański bantustan - nowa forma ustroju restaurowanej tymczasowo III RP, a właściwie kondominium rosyjsko-niemieckiego, do którego nieuchronnie zmierza Wolska pod rządami gubernatoru Donaldu Tusku et consortes.

To niewątpliwie epokowe odkrycie polityczno-geograficzno-naukowe, zostało ogłoszone urbi et orbi w dniu 28.03. 2012 przez wybitnego członka Ruchu Oporu drugiego szeregu, Joachima "Genseka" Brudzińskiego, w programie "Jeden na jeden" na antenie TVN 24:

Rys historyczny

Bantustany - terytoria wydzielone w latach 1971 - 1981 z obszaru RPA, które miały być miejscem zamieszkania poszczególnych grup ludności murzyńskiej, mające być formalnie niepodległymi państwami bądź przynajmniej obdarzonymi dużą autonomią regionami w ramach Republiki. Bantustany miały jednak charakter "rezerwatów" i były głównym narzędziem rasistowskiej polityki apartheidu czyli "osobnego rozwoju" poszczególnych grup rasowych. W 1994 roku cztery niepodległe bantustany zostały na powrót anektowane przez kierowaną już przez Murzynów Republikę, autonomia pozostałych została zaś cofnięta. (wg Wiki)

Próba egzegezy znaczeniowej proroctwa

Wychodząc z jedynie słusznego założenia, że Wolska jest kondominium rosyjsko-niemieckim położonym pomiędzy IV Rzeszą, a Rosją oraz biorąc pod uwagę fakt hipotetyczny, że główną cechą polityki Tymczasowego Rządu Okupacyjnego jest klientyzm, powtórka scenariusza z RPA jest nieuchronna, co oznacza, że Piąty Rozbiór Wolski stanie się faktem hipotetycznym. Do przeprowadzenia tego rozbioru zobowiązał się już (w imieniu Tymczasowego Rządu Okupacyjnego) łże-minister spraw zagranicznych restaurowanej tymczasowo III RP Radosław Sikorski w tajnym protokole do hołdu berlińskiego. Cnd.

Patrz też

Linki zewnętrzne