Szafa Lesiaka

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Szafa Lesiaka w całej okazałości

Szafa Lesiaka - bliżej niezidentyfikowany mebel, należący do płk Jana Lesiaka, w którym przechowywane są teczki oraz (podobno) arcydzieła sztuki nowoczesnej, m.in. akty J. Kaczyńskiego.

Porażające odkrycie i konstatacja

Zawartość

Według informacji służb (prasowych), w szafie znajdują się teczki świadczące o:

Płk Lesiak prezentuje swoją teczkę (najprawdopodobniej wyjętą z szafy)

Wbrew informacjom propagowanym przez przeciwników IV RP, w szafie nie znajdują się teczki, których (prawdziwa) treść, byłaby związana z:

W szafie nie umieszczono również księgi gości hotelu poselskiego, zawierającej wpisy z wizyt Anety K. u Andrzeja Leppera.

Zgodnie z najnowszymi poufnymi informacjami, podanymi przez Wielkiego Brata w dniu 01.12.2006 dziennikowi "Fakt", w szafie L. znajdują się (znajdowały się?) również chwyty:

Defekty szafy

Z uzyskanych informacji można wywnioskować, że szafa posiada kilka istotnych defektów, które uniemożliwiają skuteczne jej funkcjonowanie. Najważniejsze z nich to:

Szafa Lesiaka w wersji elektronicznej, umożliwiającej szybki atak teczką

Fałszywe dokumenty w Szafie Lesiaka

W szafie znajdują się dwa fałszywe dokumenty. Są nimi:

Próba sprzedaży Szafy Lesiaka

Na początku listopada 2006 najprawdopodobniej były agent SB postanowił sprzedać Szafę Lesiaka w serwisie aukcyjnym Allegro. Następnie, podając fałszywy powód, wycofał się ze sprzedaży przedmiotu.

Epilog

W dniu 15.02.2007, złożony w znacznej części z łże-prawników, działających na zlecenie określonych sił, Sąd Okręgowy w Warszawie - mimo porażających dowodów - umorzył sprawę płk Jana Lesiaka. Sąd uznał, że Lesiak przekroczył swe uprawnienia, działając do sierpnia 1993 r. na rzecz dezintegracji Ruchu dla Rzeczypospolitej (po manifestacji przed Belwederem, na której spalono kukłę Lecha Wałęsy), jednocześnie stwierdzając, że nie ma dowodów, by Lesiak miał cokolwiek wspólnego z ochroną kontrwywiadowczą byłych członków rządu Jana Olszewskiego po upadku tego rządu w czerwcu 1992 r. Umorzenie procesu sąd uzasadnił przedawnieniem karalności sprawy.

Należy wyrazić nadzieję, że prokuratura doprowadzi do rozprawy apelacyjnej, na której sprawiedliwości stanie się jednak zadość, a płk Lesiak zostanie przykładnie ukarany za swe niecne czyny.

Patrz też

Linki zewnętrzne