Toruń

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Nie wszyscy mieszkańcy Torunia są zadowoleni z obecności w ich mieście ojca Tadeusza
Toruń (Ciemnogród, Rydzykowo, Moherowo, Katolicka Republika Toruńska) - miasto w województwie kujawsko-pomorskim. Enklawa wydzielona spod jurysdykcji "POpaprańców". Po Rozbiorze Wolski (21.10.2007) siedziba Podziemnego Rządu IV RP.

Historia

Lokowane w 1233, zdaniem wykształciuchów i łże-elit przez Wielkiego Mistrza Zakonu Najświętszej Marii Panny (Krzyżaków) Hermana von Salza. W rzeczywistości dokonać tego musiała sama Maryja, przeznaczając miasto z góry na siedzibę rozgłośni swego imienia.

Łże-elity i wykształciuchy usiłują także propagować tezę, iż miasto to znane jest głównie ze swej długiej i chwalebnej historii (m. in. I i II pokój Toruński, Colloqium charitativum), licznych zabytków, zwłaszcza XIV-wiecznych budowli gotyckich, oraz takich postaci jak: astronomowie: Mikołaj Kopernik i Aleksander Wolszczan, językoznawca Samuel Linde, ekonomiści: Fryderyk Skarbek i Leszek Balcerowicz, czy też jednego z najlepszych w Wolsce uniwersytetów.

W rzeczywistości chlubą Torunia jest rozgłośnia Radia Maryja - "katolicki głos w twoim domu", siedziba Ojca Dyrektora, miejsce masowych pielgrzymek moherowych beretów z całego świata, tudzież inne dzieła Ojca Dyrektora: TV Trwam i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej.

Widoki na przyszłość

W 2008 roku planowane jest przeniesienie stolicy Wolski z Warszawy do Torunia. Jednak nie została zbudowana nawet droga, by przeprowadzka i transport wyposażenia głównych instytucji państwowych przebiegły sprawnie i bez zakłóceń. Wydaje się zatem, iż stolicą zostanie Licheń, w którym ksiądz Eugeniusz Makulski przygotował siedzibę dla papieża Jedynie Prawdziwego Kościoła Katolickiego Tadeusza I.

Patrz też