Kibic Wiechecki

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Minister Wiechecki w drodze na spotkanie z wyborcami

Osobistość po prawej to Rafał Wiechecki, członek Rady Ministrów, od 16.12.2006 do 13.8.2007, znany również jako Były łobuz.
Zasłużony Wszechpolak, przynależność partyjna: LPR.
Szef resortu połowu dorszy.

Aktualne losy dwóch kolegów Pana Ministra pozostają nieznane, sugeruje się jednak na początek przejrzeć listę podsekretarzy stanu oraz innych osób zajmujących kierownicze stanowiska w Ministerstwie.

Praca w ministerstwie

Pod okiem arbitra elegancji minister nabrał jednak nieco ogłady (z prawej minister Lipiec)
Ministerstwo Gospodarki Morskiej (wydzielone na potrzeby koalicjantów przez Prawo i Sprawiedliwość) z budżetem 12 mln (zarezerwowane dla ministerstwa w budżecie na przyszły rok) odgrywa arcyśmieszną rolę w polskim rządzie. A oto niektóre z arcyudanych pomysłów ministra:

Kwestią strategiczną jest zachowanie integralności państwa polskiego, a w ostatnich latach strona niemiecka chciała wykupić pas ziemi pod tor kolejowy w Świnoujściu. Jeśli jakąś ważną inwestycją nie zwiążemy Świnoujścia z Polską, to za kilka lat miasto straci powiązanie z krajem. Ulokowanie tam gazoportu spowoduje, że kwestia ziem zachodnich zostanie w dużej mierze zabezpieczona.

Dziwnym zbiegiem okoliczności pewien działacz LPR-u wypowiedział te oto słowa: Mamy dziś inne warunki geopolityczne, ale ekspansja Niemiec na wschód jest najbardziej widoczna w Szczecinie, skąd pochodzi minister Wiechecki.

90% wykształciuchów uważa, że to, iż minister Wiechecki jest związany ze Szczecinem nie ma absolutnego wpływu na jego decyzje.

Publicystyka

W ramach prowadzonej w 2002 roku działalności społecznej ukierunkowanej na popularyzację sportu, Pan Minister zdobył pierwsze doświadczenia jako publicysta. Niektóre przykłady można obejrzeć pod poniższym linkiem. Nie trzeba oczywiście wyjaśniać, że sformułowania o "Iwonce co nie połyka", "stalowej pięści" i "burakach pierdolonych" stanowią podręcznikowe przykłady skrótów myślowych (w dodatku są to jedne z pierwszych skrótów zarejestrowanych w ogóle).

Patrz też

Linki zewnętrzne