Renata Beger

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Pani Renia jako bufetowa w "Klubie Rolnika" przy PGR
Renata Beger podczas nagrywania programu kulinarnego
Strój mistrzyni kuchni
Vivat abiturientka!
R. Beger na banknocie IV RP
Renata Beger prezentuje swoje kurwiki

Renata Beg(i)er vel Renia Bond (właśc.: Renata Pegeer, ang.: Bed Girl, amer.: Miss Piggy, wł.: Una Lampuzera) - była posłanka Samoobrony oraz jedna z nawybitniejszych wolskich aktorek młodego pokolenia, używająca pseudonimu artystycznego "Renata Pegeer".

Karierę filmową rozpoczęła jeszcze w III RP u boku takich aktorów polskiej sceny komediowej, jak Jan Maria Rokita i Zbigniew Ziobro, występując w kultowym polskim serialu "Komisja Rywina". Jest także bliską znajomą Annana Koffana.

Od tamtej pory stała się ulubienicą mediów. Ostatni jej film "Wieczory z korupcją" (wspólna produkcja R. Beger i TVN, w której p. Renata gra także jedną z głównych ról), uzyskał właśnie cztery nominacje do Oskara w dziedzinach: najlepszy film, najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepsze wykorzystanie zaawansowanej techniki, najlepszy scenariusz.

Prywatnie amatorka owsa, seksu i posiadaczka najpiękniejszych "kurwików" w oczach.

Kariera taneczna

Renata Beger oprócz talentu aktorskiego, posiada również uzdolnienia taneczne - pokazała to występując w programie Polsatu "Let's Dance", gdzie tańczyła "Bred Gensa".

Uzdolnienia kulinarne

Jako wszechstronnie uzdolniona Wolka, Renata Beger posiada również niebagatelny talent kulinarny, który postanowiła wykorzystać prowadząc program o gotowaniu w pilskiej telewizji kablowej. Niestety nie spotkało to się z uznaniem i akceptacją kolegów z partii [1] [2]:

Natomiast Sandra Lewandowska, wierząc w kulinarny talent Renaty Beger i pamiętając jej zamiłowanie do owsa, proponuje jej przyrządzenie na antenie owsianki.

Renia jako człowiek honoru nie mogła znieść tych obelg i podjęła dramatyczną decyzję:

Wykształcenie

Dzięki olbrzymiej pracowitości, samozaparciu, ale przede wszystkim wrodzonej inteligencji i błyskotliwości, w odróżnieniu od innych gwiazd i gwiazdeczek światowej sceny, pani Renata - mimo ciągłych furiackich ataków, prowokacji i innych kłód, rzucanych jej pod nogi przez wszelkiej maści wrogów narodu i liberałów spod sztandarów Układu - umiała pogodzić ogrom obowiązków związanych z jej karierą filmową i estradową, z pokonywaniem kolejnych szczebli na trudnej drodze edukacji:

Szczególnie imponujący jest też fakt, że posłanka Beger nie chce poprzestać na dotychczasowych osiągnięciach i już snuje plany dalszej edukacji na studiach magisterskich, a nawet - zainspirowana treścią wspaniałej i odkrywczej pracy doktorskiej Pana Prezydenta - myśli o doktoracie.

Ataki Układu

Renata Beger jako posłanka partii współtworzącej Pakt Stabilizacyjny oraz odbudowującej Wolskę w ramach wiekopomnej koalicję odnowy, jest narażona na ataki Układu. Dał on o sobie znać, skazując Renatę przy pomocy skorumpowanych sędziów na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć, za rzekome fałszowanie list wyborczych.

Na szczęście procesy odnowy moralnej i eliminowania macek Układu z życia publicznego zaszły już w IV RP tak daleko, że Wolacy doczekali się pierwszych uczciwych i sprawiedliwych orzeczeń sądowych. Pierwszą jaskółką na tym polu jest wyrok sądu okręgowego w Poznaniu, który w dniu 31.05.2007 uchylił wyrok skazujący Renatę Beger i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy.

Niestety restauracja III RP spowodowała bezprecedensowe zaostrzenie sankcji dla Odnowicieli. Efektem jest kara dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat oraz kara grzywny w wysokości 30 tys. , jakie orzekł 19.06.2008 Sąd Rejonowy w Pile dla b. posłanki Samoobrony, oskarżonej o fałszerstwa na listach poparcia w wyborach do Sejmu w 2001 roku.

Życie prywatne z kurwikami

Po raz pierwszy Renata Beger użyła słowa "kurwiki" w wywiadzie dotyczącym jej życia prywatnego, udzielonym gazecie "Super Express". Oto jego fragment:

Biorąc pod uwagę niewątpliwy sexappeal byłej posłanki naturalną wydaje się jej gorycz związana ze skandalicznym pominięciem jej seksownej osoby przez ukaranych w tzw. "seksaferze", Andrzeja Leppera i Stanisława Łyżwińskiego:

Patrz też

Linki zewnętrzne