Obóz

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Obóz harcerski
Bądź czujny - wróg nie śpi
Odzyskany obóz wroga

Obóz - hasło bardzo popularne w Wolsce. Często używane w celu zdemaskowania przeciwników politycznych, którzy mają tendencje do grupowania się w obozach, imitując nieporadnie jedyny właściwy obóz - Obóz Polski Solidarnej.

Według ideologa Wolski Marka Kuchcińskiego, Wolska jest podzielona na następujące obozy:

  1. Obóz chroniący agentów, który nie chce zmian
  2. Obóz chroniący łapowników i gangsterów
  3. Obóz Polski solidarnej na czele z Jarosławem Kaczyńskim

Nieco inne rozumienie terminu "obóz", stanowiące twórcze i niewątpliwie słuszne rozwinięcie i uzupełnienie pojęcia wyjściowego, reprezentuje wraz ze swymi słuchaczami Radio Maryja - jedyne prawdziwie wolskie i patriotyczne radio w Wolsce.

Rozwinięcie takie zostało zaprezentowane na antenie rozgłośni w dniu 26.06.2008 w poetyckiej formie fraszki, autorstwa wybitnej przedstawicielki młodszego pokolenia słuchaczy Radia, 71-letniej lekarki, Pani Haliny:

Wszystkim politykom
od SLD do Tuska,
przydałaby się dzisiaj
Bereza Kartuska!

Przedstawiona we fraszce głęboko humanitarna propozycja zapewnienia strudzonym wytężoną pracą przedstawicielom SLD i PO wakacyjnego wypoczynku w formie letniego obozu, stanowi bez wątpienia wyraz obywatelskiej troski Pani Haliny i Radia Maryja o należyty wypoczynek dla polityków.

Godny podkreślenia jest niespotykanie znamienny fakt, że Pani Halina i Radio Maryja, kierując się miłosierdziem i głęboko chrześcijańską troską o bliźniego, a także wznosząc się ponad podziały i animozje, myślą o zapewnieniu letniego wypoczynku nie sprzyjającym im politykom PiS, a - często wrogim i bezwzględnie atakującym środowisko Radia - liberalnym okupantom i ich tajnym sojusznikom.

Co więcej, propozycja Pani Haliny zorganizowania wakacyjnego obozu w samym sercu ukochanych przecież przez Donaldu Tusku Kaszub, jest niewątpliwie jej głębokim ukłonem w stronę Generalnego Gubernatora i świadczy o szczerej empatii Pani Haliny.

Wydaje się, że natychmiast po odzyskaniu władzy z rąk liberałów, uwolnieniu Wolski spod jarzma okupantów i powrocie do chwilowo przerwanej budowy IV RP, ta wstępna propozycja powinna stać się standardem postępowania z politykami SLD i PO.

Obóz Donaldu Tusku

Zidentyfikowany w konkluzji memoriału "Polityczne tło katastrofy smoleńskiej":

Patrz też

Linki zewnętrzne - Znane wrogie obozy