Zespół parlamentarny ds. zbadania katastrofy smoleńskiej

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Zespół parlamentarny ds. zbadania katastrofy smoleńskiej - powołany w dniu 08.07.2010 decyzją jednogłośną znamienitego miłośnika pracy zespołowej (patrz: Zespól Pracy Państwowej) - prezesa-premiera-prawie-prezydenta Jarosława Odmienionego-Kaczyńskiego. W dniu 23.05.2016 przekształconej w "Klub Modelarza IV RP".


Praprzyczyna powstania zespołu

Sam prezes-premier-prawie-prezydent Jarosław Odmieniony-Kaczyński, w dniu 04.07.2010, podczas wieczoru wyborczego, po zakończeniu głosowania w II turze wyborów prezydenckich, wspominając największego prezydęta wszech czasów - Lecha Kaczyńskiego i inne ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010, podkreślił, że pozostało po nich:

Jest oczywistą oczywistością, że zamieszany w katastrofę Tymczasowy Rząd Okupacyjny nie robi, jak zwykle, nic, aby prawda ujrzała światło dzienne. Miażdżącym dowodem tego kunktatorstwa jest fakt hipotetyczny dobitnie mówiący, że pomimo upłynięcia 89 dni od katastrofy, jej przyczyny nie są znane Prawym Wolakom.

Zadania zespołu

 1. "dążenie do wyjaśnienia katastrofy"
 2. zbieranie dokumentów
 3. kontakty z instytucjami zajmującymi się sprawą
 4. "publiczne wysłuchiwanie osób, które posiadają wiedzę na ten temat"
 5. "upamiętnienie pamięci ofiar"

Próba egzegezy semantycznej

Dążenie do celu oznacza, że się go nigdy nie osiągnie. Jest to logiczne, ponieważ w przypadku katastrof lotniczych, których prawdopodobną przyczyną był czynownik ludzki, na ogół nie dochodzi do jednoznacznego wyjaśnienia przyczyn.

Najważniejsza Sprawa Narodu

O niezwykłym wymiarze prac zespołu Macierewicza przypomniał na spotkaniu z amerykańską Polonią w kalifornijskim Martinez sam jego przewodniczący: wyjaśnienie wszystkich okoliczności katastrofy jest "najważniejszą sprawą państwa i narodu polskiego", ważniejszą nawet niż "bieda, korupcja, wyprzedawanie majątku polskiego i brak praworządności". (03.09.2010) [1]

Oczekiwane rezultaty pracy zespołu

 1. "Podsumowanie w formie raportu", przedstawiającego stanowisko posłów na temat przebiegu wydarzeń.
 • Dowodyzamachu.jpg
 • Winatuska.jpg
 • Skład zespołu

  Najnormalniejszy polityk Wolski, minister likwidator WSI, nieformalny generał armii antyukładowej - Antoni Macierewicz - wyjaśnił, że posłowie będą korzystali między innymi z wyników pracy wewnątrzpartyjnego zespołu, na czele którego stał Jarosław Zieliński.

  Zespół liczy około 130 posłów i senatorów PiS.

  Kierownik zespołu

  Prezydium

  Prezydium składa się z 9 osób, między innymi:

  1. Najnormalniejszy polityk Wolski, minister likwidator WSI, nieformalny generał armii antyukładowej - Antoni Macierewicz
  2. senator Zbigniew Romaszewski
  3. senator PiS Stanisław Piotrowicz
  4. poseł PiS Jarosław Zieliński
  5. sekretarzem zespołu jest "potrafiąca cośtam cośtam" Elżbieta Kruk

  Kalendarium prac

  20.07.2010 - posiedzenie inauguracyjne

  09.12.2011 - jedynie słuszna reaktywacja bez członków PJN i Solidarnej Polski

  Rejestr wybitnych osiągnięć i porażających sukcesów Zespołu

  1. 20.07.2010 - zgodnie z oczekiwaniami wielomilionowej ogólnonarodowej większości Prawych Wolaków oraz nadziejami całego postępowego społeczeństwa, już podczas posiedzenia inauguracyjnego, po kilku zaledwie godzinach pracy Zespołu, jego szef Antoni Macierewicz, na konferencji prasowej w Sejmie, z niewątpliwie uzasadnioną satysfakcją poinformował społeczeństwo o niespotykanie spektakularnym sukcesie Zespołu, jakim było bez wątpienia niezbite potwierdzenie, że katastrofa smoleńska była "zbrodnią", a "polityczna odpowiedzialność, [...] jest w świetle tych dokumentów, które zostały dotychczas zgromadzone jasna, że ona może zostać już określona". W zasadzie oznacza to, że - zgodnie z zadeklarowanymi celami Zespołu - katastrofa smoleńska została już wyjaśniona, a Zespół parlamentarny ds. zbadania katastrofy smoleńskiej tym samym wypełnił już swoją zaszczytną misję w 100 procentach i mógłby zostać rozwiązany.
  2. 21.07.2010 - przewodniczący tylko nieznacznie rozminął się z prawdą, ponieważ Antoni Macierewicz nie powiedział, że wystąpienie dotyczyło nie sekcji zwłok, a późniejszej identyfikacji ciał ofiar katastrofy, które przewieziono do Moskwy:
  3. 22.07.2010 - Dokonano wstrząsającego odkrycia o skandalicznych nieprawidłowościach w przetargu i serwisowaniu samolotów rządowych:
  4. 26.07.2010 - w mistrzowski sposób Antoni Macierewicz dowiódł, iż szef MON Bogdan Klich, wiedząc o niebezpieczeństwie latania rozpadającymi się wrakami, wysłał prezydenta Kaczyńskiego na pewną śmierć, czego dowodzi "decyzja nr 40": [4]
  5. 13.08.2010 - Przewodniczący Macierewicz odkrył nowy trop - instrukcję obsługi samolotu TU-154, w tym opisu skrzydła.
  6. 03.09.2010 - podczas wizyty w USA, Antoni Macierewicz ujawnia, że kontrolerzy przed wydaniem ostatnich wskazówek dla załogi prezydenckiego tupolewa konsultowali się "ze swoją centralą w Moskwie" i pytali, czy mają zezwolić na lądowanie. Po tej konsultacji kontroler pozwolił zejść samolotowi do wysokości 50 m., "co w istocie oznaczało, że oni już nie mają żadnych szans". [7]
  7. 08.09.2010 - wstrząsające potwierdzenie błyskotliwych przypuszczeń przewodniczącego Macierewicza! Podczas przymusowego lądowania w dniu 07.09.2010 rosyjski TU-154 przetrwał zderzenie z drzewami, co niezbicie świadczy o drzewo-odporności tego bombowca
  8. 21.10.2013 - wybitny ekspert Zespołu Wiesław Binienda, ujawnia podczas II Konferencji Smoleńskiej, że lądowanie kołami do góry jest znacznie bezpieczniejsze, niż tradycyjne!:
  9. 29.01.2017 podsumowanie miażdżących sukcesów 2016

  Nieudolne próby sabotowania prac komisji

  Podstępna palikotyzacja

  Wściekły atak niejakiego Macieja Laska podającego się za eksperta w dziedzinie katastrof lotniczych

  Były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych dopuścił się niesłychanej w swej bezczelności prowokacji wobec jakże owocnych działań najwybitniejszego w dziejach Wolski zespołu parlamentarnego przypuszczając w dniu 24.01.2017 r. wściekły atak na Twitterze:

  Patrz też

  Linki zewnętrzne