Seryjny samobójca

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Strzeż się seryjnego samobójcy! Jutro może zapukać do TWOICH drzwi!

Charakterystyka

Seryjny samobójca - grasujący po Wolsce poplecznik zbrodniczego reżimu Donaldu Tusku, dokonujący samobójstw na osobach niewygodnych lub wrogo nastawionych wobec władz okupacyjnych.

Lista ofiar seryjnego samobójcy jest niezwykle długa i stale uzupełniana. W zasadzie każdą śmierć znanej osoby, zwłaszcza samobójczą, można bez większego ryzyka przypisać seryjnemu samobójcy.

Najbardziej znane z ofiary seryjnego samobójcy

 1. Chorąży Stefan Zielonka, rok 2009 - szyfrant w kancelarii premiera. Zielonka dysponował wiedzą o tajnikach łączności w NATO oraz miał dostęp do zastrzeżonych danych.
 2. Profesor Stefan Grocholewski - ekspert od odczytywania nośników cyfrowych, wykrył manipulacje w nagraniach czarnych skrzynek z CASY. Zmarł 31.03.2010 r.
 3. Grzegorz Michniewicz - dyrektor generalny kancelarii Donalda Tuska. Powiesił się 23 grudnia 2009 roku na kablu od odkurzacza, w dniu, w którym z remontu w Samarze wrócił samolot TU - 154, który potem rozsypał się w drobny mak na Siewiernym.
 4. Mieczysław Cieślar, biskup Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, zginął w wypadku samochodowym w dniu 18.04.2010 r., miał być następcą Adama Pilcha, który zginął w Smoleńsku. Podobno otrzymał telefon ze Smoleńska od A. Pilcha już po katastrofie.
 5. Krzysztof Knyż - operator "Faktów", w dniu 10 kwietnia 2010 był w Smoleńsku. Zmarł w Moskwie w dniu 2 czerwca 2010 r. Śmierć całkowicie przemilczana.
 6. Profesor Marek Dulinicz - szef grupy archeologicznej, zginął w dniu 6 czerwca 2010 r. w wypadku samochodowym, w trakcie oczekiwania na wyjazd do Smoleńska.
 7. Doktor Eugeniusz Wróbel - wykładowca na Politechnice Śląskiej, specjalista od komputerowych systemów sterowania samolotem, poddawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to TU - 154 o nr 101. Zabity za pomocą piły mechanicznej w dniu 16.10.2010 r., przez swego syna, który zdołał usunąć ślady krwi, zawieźć pocięte zwłoki do jeziora, wrócić i zapomnieć wszystko. Złego stanu swego "chorego psychicznie" syna przez ponad 20 lat nie zauważyła matka, która jest psychiatrą.
 8. Ryszard Kuciński - prawnik Andrzeja Leppera, zmarł w maju 2011 r.
 9. Wiesław Podgórski - były doradca Andrzeja Leppera, w czasach gdy ten był ministrem rolnictwa, znaleziony martwy w biurze Samoobrony pod koniec czerwca 2011 r. Jako przyczynę śmierci podano samobójstwo.
 10. Oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, który w 2011 roku popełnił samobójstwo przez powieszenie. Służył w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie. Posiadał najwyższą klauzulę dostępu do materiałów niejawnych.
 11. Róża Żarska - adwokat Andrzeja Leppera, zmarła w lipcu 2011 r. w Moskwie.
 12. Dariusz Szpineta - zawodowy pilot i instruktor pilotażu, ekspert i prezes spółki lotniczej, został znaleziony martwy w łazience ośrodka wczasowego w Indiach. Wcześniej parokrotnie wypowiadał się w mediach w sprawie Smoleńska, kwestionując oficjalne ustalenia.
 13. Generał Sławomir Petelicki - były dowódca jednostki "Grom". Znaleziony martwy w dniu 16 czerwca 2012 roku. Ostro krytykował ustalenia Komisji Badania Wypadków Lotniczych i opieszałość polskiego rządu przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy w Smoleńsku. Zmarł na skutek ran postrzałowych.
 14. Andrzej Lepper - szef "Samoobrony" oraz były wicepremier, w dniu 5 sierpnia 2011 został znaleziony martwy w swym biurze w Warszawie. Według informacji przedstawicieli policji popełnił samobójstwo poprzez powieszenie się.
 15. płk Leszek Tobiasz - były oficer WSI, główny świadek w "aferze marszałkowej". Zmarł w dniu 17.02.2012 podczas balu OHP ("zatańcował się na śmierć") - rzekoma przyczyna zgonu: niewydolność krążenia. w dniu 01.03.2012 miał składać zeznania przed sądem.
 16. dr Dariusz Ratajczak - historyk, tak zwany "rewizjonista holocaustu", wydalony z "wilczym biletem" z Uniwersytetu Opolskiego. Jego zwłoki w stanie rozkładu znaleziono w dniu 11.06.2010 w samochodzie przed opolskim centrum handlowym "Karolinka". Oficjalnie samochód miał stać na parkingu od 28 maja. Nieoficjalnie - świadkowie twierdzą, że samochód ze zwłokami dr Ratajczaka został podstawiony znacznie później.
 17. Jerzy Pronobis - prezes spółki Club & Travel, która zajmuje się rozprowadzaniem lukratywnych biletów na Euro 2012. Rozprowadzanie biletów odbywało się w atmosferze korupcji i skandalu. Pronobis "wpadł" pod pociąg. Policja nie wyklucza samobójstwa, choć denat tradycyjnie nie pozostawił listu pożegnalnego. Nazwisko Pronobisa pojawia się w tak zwannych "taśmach Grzegorza Laty".
 18. Chorąży Remigiusz Muś - technik pokładowy samolotu Jak-40 lądującego w Smoleńsku przed TU - 154. Zeznał, że wieża kontroli lotów zezwoliła pilotom TU - 154 na zejście do wysokości 50 m. Sfałszowane zapisy na czarnej skrzynce nie potwierdzają jego zeznań.

Dzięki dobrej zmianie i na seryjnego samobójcę przyjdzie kryska!

Patrz też