Willa plus

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Posiadłośc wg Andrzeja.jpg

Willa plus - skandaliczny kryptonim nadany przez świńską opozycję za poduszczeniem lewackich (komunistycznych) organizacji oraz lobby LGBT jedynie słusznej, patriotycznej akcji donacyjnej za państwowe pieniądze z podatków m.in. lewaków (komunistów) oraz osób LGBT, wybitnego ministra dobrej zmiany w edukacji i nauce IV RP Przemysława Czarnka polegającej na rozdaniu 40 mln zł. wyłącznie prawackim organizacjom, rzekomo pozarządowym, założonym przez kolesiów z Partii, w większości rzekomo wbrew negatywnym rekomendacjom tak zwanej komisji Ministerstwa Edukacji i Nauki (21 organizacji, które ostatecznie otrzymały pieniądze na zakup lub budowę nieruchomości, zostało ocenione negatywnie) rozpatrującej złożone wnioski do programu "Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania".
Do programu zgłoszono ponad 570 wniosków, z których Wielki Parwacki Donator IV RP osobiście wyłonił 42 projekty, jedynie słuszne projekty, ogłaszając swoją jednogłośną decyzję 4 listopada 2022 r.

Cele programu:


Spis treści

Walka z COVID-19 a dotacje MEiN

Ustawa willa plus.png

Prawo, które umożliwiło przyznanie pieniędzy na nieruchomości, zostało uchwalone wiosną 2022 roku pod pretekstem walki ze skutkami pandemii COVID-19. Do ustawy wprowadzono art. 90x - "w celu realizacji polityki oświatowej państwa minister właściwy do spraw oświaty i wychowania może ustanowić programy inwestycyjne" a także 90w - "W celu realizacji polityki oświatowej państwa minister właściwy do spraw oświaty i wychowania może ustanowić programy i przedsięwzięcia".

Jaki jest Wielki Prawacki Donator - jest Biały

Geneza rzekomej afery Willa plus

Na początku lutego 2023 r. tak zwani dziennikarze wrogiego wszystkiemu co wolskie TVN24 niejaka Justyna Suchecka-Jadczak i niejaki Piotr Szostak rzekomo dotarli do dofinansowań przyznawanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Według donosu "Gazety Wybiórczej" 12 z nagrodzonych organizacji, za pieniądze z konkursu kupi lub wybuduje nieruchomości od zera:

Jedynie słuszne prawackie fundacje kolesiów objęte donacjami "Willa plus"


Rzekome śledztwo dziennikarzy tvn24.pl:

Posłanka KO, niejaka Katarzyna Lubnauer podkreśliła, że dziesięć z nich otrzymało negatywne opinie:

Dziennikarze dokładnie przeanalizowali tzw. karty opinii merytorycznej sporządzane przez ekspertów z MEiN - w przypadku dziewięciu organizacji działających na Lubelszczyźnie eksperci mieli rekomendować odrzucenie projektów. Portal zacytował część z tych opinii:

Wrogie wszystkiemu co wolskie lewackie (komunistyczne) i wspierające LGBT fundacje i organizacje usiłujące wyłudzić dotacje

Zamieszczona poniżej lista nie zawiera wszystkich pasożytujących na zdrowym ciele IV RP lewackich (komunistycznych) organizacji (z rzekomo pozytywną rekomendacją komisji ekspertów MEiN), za co wszystkich zwiedzających Muzeum IV RP przepraszamy.

Jedynie słuszne komentarze Wielkiego Prawackiego Białego Donatora Przemysława Czarnka

Mateusz Morawiecki: nie ma programu "Willa plus"

Drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") o programie "Willa plus" (04.02.2023)

To jest afera TVN, a opozycja sprzedawała kamienice po 50 .

To kłamstwo, a opozycja futruje

Wściekły atak pierwszego aferała III RP - niejakiego Donaldu Tusku na jedynie słuszną, patriotyczną akcję Przemysłwa Czarnka

Rzekomo 70% Wolaków uważa że działania Wielkiego Prawackiego Białego Donatorahaniebne

NIK: Wielki Prawacki Biały Donator wypłacił nielegalnie 6 mln złotych

Programem Willa plus zajęła się Najwyższa Izba Kontroli - jak sufluje TVN24:

Według NIK Wielki Prawacki Biały Donator przyznał 84,9 mln dotacji (czyli niemal połowę wszystkich środków) fundacjom i organizacjom, które otrzymały negatywne oceny od ekspertów powołanych przez MEiN. Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła też, iż 6 mln złotych z dofinansowań Wielki Prawacki Biały Donator wypłacił "nielegalnie, niezgodnie z warunkami konkursów, które sam wcześniej określił".

NIK ustaliła również, że Wielki Prawacki Biały Donator nielegalnie przyznał 6 mln dofinansowań "trzem podmiotom nie spełniającym kryterium otrzymania dotacji", z czego jednemu w "wysokości 4,5 mln poza trybem naboru wniosków" - chodzi o Fundację Wolność i Demokracja założoną przez Michała Dworczyka, w której zarządzie zasiada m.in. Radosław Poraj-Różecki, mąż posłanki PiS i przewodniczącej sejmowej komisji edukacji Mirosławy Stachowiak-Różeckiej.

Za nielegalne NIK uznała też dotacje "w łącznej wysokości 1,5 mln " przyznane dwóm "instytucjom kultury, które nie były uprawnione do udziału w programie". Chodzi o Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego (1 mln dotacji) oraz Muzeum Regionalne w Kutnie, rodzinnym mieście wiceministra edukacji Tomasza Rzymkowskiego (500 tys. dofinansowania) - jak sufluje TVN24, wniosek tego ostatniego został pierwotnie odrzucony przez ekspertów MEiN "ze względu na słaby kosztorys".

Jedynie słuszne wykorzystanie dotacji Wielkiego Prawackiego Białego Donatora na przykładzie fundacji Dumni z Elbląga (niem.: Elbing)

Poslanka-po-kontroli-w-fundacji-dotowanej-z-Willi-plus w Elbing.jpg

W dniu 22 czerwca 2023 rzekoma posłanka Lewicy, niejaka Monika Falej poinformowała, że zakończyła kontrolę poselską w fundacji Dumni z Elbląga (niem.: Elbing). Polityczka Lewicy była na terenie posesji, którą na początku 2023 roku fundacja Dumni z Elbląga (niem.: Elbing) kupiła za ponad 2 mln rządowej dotacji w ramach tzw. programu "Willa plus". To nieruchomość o powierzchni 2,6 hektara w Karczowiskach Górnych, w województwie warmińsko-mazurskim. Niejaka Falej w lutym wysłała prezesowi fundacji Kamilowi Nowakowi prowokacyjne pismo z pytaniem, czy jest podmiotem uprawnionym do zakupu gruntu rolnego. Posłanka poinformowała, że zapytała go w 22 czerwca 2023 o te informacje, ten jednak stwierdził, że pisemnego zapytania nie dostał. Nowak był obecny na terenie posiadłości fundacji. Według lokalnych mediów obiekt, który miał być siedzibą fundacji, pełni rolę jego mieszkania. Portal z Elbląga (niem.: Elbing) podkreśla, że "Nowak był zaskoczony czwartkową kontrolą". Na pytania posłanki o dokumenty stwierdził, że są one w Warszawie.

W marcu 2023 roku fundacja dostała kolejną ministerialną dotację - tym razem w wysokości 615 tys. z programu Fundusz Młodzieżowy. Fundacja Dumni z Elbląga (niem.: Elbing) zapowiadała w Karczowiskach Górnych stworzenie Centrum Edukacyjnego, "skupiającego się na kształtowaniu postaw społecznych". Niejaka Falej zapytała również o ten drugi grant. Usłyszała, że "nie ma dokumentów w tym budynku, bo nie jest to budynek, gdzie przechowujemy dokumenty tej dotacji".

Jedynie słuszne wykorzystanie dotacji Wielkiego Prawackiego Białego Donatora na przykładzie fundacji Na Rzecz Wspólnych Spraw Megafon

Dziennikarze osławionej TVN24 ujawnili w lutym 2023, że Fundacja Na Rzecz Wspólnych Spraw "Megafon" otrzymała z Ministerstwa Edukacji i Nauki 4,5 mln dotacji na zakup siedziby. To jedna z najwyższych kwot przyznanych w [[Obrazki z Drugiej Irlandii w [[Obrazki z Drugiej Irlandii w pierwszą rocznicę jej proklamowania|ramach]] tzw. willi plus. Pieniądze zostały przyznane mimo negatywnej opinii, którą wystawili eksperci powołani przez ministra Wielkiego Prawackiego Białego Donatora Przemysława Czarnka:

Nie jest jasne, na co poszły pieniądze z dotacji, ponieważ fundacja nie odpowiedziała dziennikarzom, czy kupiła wskazaną we wniosku nieruchomość. Twarzą fundacji "Megafon" jest jej wiceprezes, Tomasz Piesiecki. Piesiecki podkreślał, że władze podmiotu niepowiązane z obozem rządzącym. Jednocześnie wiceprezes wielokrotnie pojawiał się u boku wysoko postawionych polityków Naszej partii podczas różnych wydarzeń. Na Podlasiu można natknąć się na banery z wizerunkiem Piesieckiego i logiem fundacji "Megafon". - Banery z Piesieckim zostały rozwieszone na całym Podlasiu już kilka miesięcy temu (wrzesień 2023). Wiszą praktycznie w każdej większej miejscowości, przy głównych arteriach komunikacyjnych. Najwięcej w okolicach drogi z Białegostoku do Augustowa i Suwałk, w miejscowościach Korycin, Suchowola, Augustów:

Oczywiście oczywiste przykłady wspierania dotacjami lewactwa (komunistów) i LGBT przez świńską opozycję i wrogów narodu

Świńska opozycja też przekazywała pieniądze na fundacje, a jedna z nich prowadzi hotel w Wojnowicach (niem. Wohnwitz)

Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego prowadzi hotel w zamku w Wojnowicach (niem. Wohnwitz) - w dniu 2 lutego 2023 na portalu TVP Info opublikowano w kontekście programu "Willa plus" TVN24 kontrmateriał pod tytułem "Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu to fundacja założona w 2001 r. Jak informuje, od 2014 r. jest właścicielem zamku w Wojnowicach. W radzie organizacji znajdują się liczni politycy współpracujący z Platformą Obywatelską: Paweł Kowal, Aleksandra Dulkiewicz, Rafał Dutkiewicz i Jacek Sutryk":

Krytyka Polityczna otrzymała w centrum Warszawy lokal do prowadzenia knajpy

Miasto Warszawa wspiera fundację promującą stosunki płciowe po zażyciu narkotyków

Patrz też

Linki zewnętrzne