Warszawka

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Warszawka zdemaskowana

Warszawka - termin odnoszący się do Warszawy, ale do niedawna w sensie semantycznym niezbyt jasny, mogący oznaczać "małą Warszawę" lub jej część, ostatecznie objaśniony przez panią dr prof. mgr Annę Rudzką, przedstawicielkę Naszej Partii, która w dniu 22 października 2007 roku przedstawiła Wolakom jedyną słuszną wykładnię terminu, stwierdzając co następuje:

Genialna wykładnia pani dr prof. mgr Anny Rudzkiej wymaga głębszej analizy i wyjaśnienia Wolakom treści tej wiekopomnej wypowiedzi. A więc:

  1. "Prawdziwa Warszawa zginęła w Katyniu i Charkowie", co oznacza, że polscy oficerowie pogrzebani w Miednoje i Bykowni do tej prawdziwej Warszawy zaliczeni być nie mogą (o bliższe informacje na ten temat prosimy pisać do bezpośrednio zainteresowanej);
  2. Wszyscy (wówczas jeszcze) Polacy, zamieszkujący miasto Warszawa po końcu maja roku 1940, zostają automatycznie zaliczeni do owej warszawki, w tym także np. powstańcy warszawscy, którym prezydent wręczał odznaczenia przez niedopatrzenie;
  3. Warszawka to hołota, czyli łże-elita wykształciuchów, do której zaliczyć wypada tak nisko upadłe jednostki, jak np. generałowie "Grot", "Bór", czy "Monter", pisarze jak Tyrmand czy Konwicki, architekci jak Jankowski, aktorzy i reżyserzy jak Wajda, Holoubek lub Hanuszkiewicz, itp., itd.

W czasach najnowszych przedstawicielami warszawki są obecna (fałszywa oczywiście) prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz (inaczej "Bufetowa" lub "HGW") i wszyscy inni wrogowie narodu z PO i PSL, a zwłaszcza samozwańczy kandydat na prezydenta IV RP w wyborach 2020 roku, niejaki Rafał Trzaskowski:

Patrz też

Linki zewnętrzne