Taśmy Rydzyka

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Istota prowokacji

Szatani natychmiast próbują cynicznie zbierać żniwo kłamliwej prowokacji (zdjęcie opublikowane we wrogich mediach już 09.07.2007)
Taśmy Rydzyka - bezczelna i cyniczna afera, sprokurowana prowokacyjnie w ramach antywolskiej i antykościelnej kampanii propagandowej wrogich mediów, a w szczególności prasy polskojęzycznej.

Obrzydliwa ta manipulacja polegała na opublikowaniu w dniu 09.07.2007 przez tygodnik "Wprost", będący jednym z najbardziej zjadliwych ogniw przestępczego Układu, rzekomej treści rzekomo nagranego wykładu, rzekomo wygłoszonego przez najbardziej świetlaną postać w historii Wolski, Ojca Tadeusza Rydzyka, rzekomo dla studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, rzekomo w kwietniu 2007 r.

Rzekomy wykład poświęcony był między innymi sprawie rzekomo skandalicznego wystąpienia pani prezydentowej, która 8 marca, zmanipulowana cynicznie przez wrogie IV RP dziennikarki, rzekomo zaapelowała do polityków o niezaostrzanie ustawy antyaborcyjnej.

Słuszne oburzenie Ojca Rydzyka

Choć oburzająca ta manipulacja określonych sił została już napiętnowana przez Ojca Rydzyka na falach Radia Maryja, wielki ten Wolak i zbawca Ojczyzny, działając w imię wyższej konieczności i dla uświadomienia studiującego w toruńskiej Alma mater kwiatu wolskiej młodzieży, uznał za konieczne rozwinięcie niektórych wątków tego oburzającego wydarzenia.

Przede wszystkim, nieprawdą jest, jakoby ojciec Tadeusz miał obrazić szambo z oszustem i czarownicą w środku:

Rzekoma zawartość wykładu Ojca

Według łże-dziennikarzy "Wprost", w swoim wykładzie Ojciec Dyrektor zawarł rzekomo treści, które - w skrytym zamyśle prowokatorów - stać się mają pretekstem do bezprecedensowo wściekłego ataku na Ojca, toruńską uczelnię, Radio Maryja i Kościół Katolicki w Wolsce. W szczególności największe "protesty" i krokodyle łzy ze strony wrogów narodu i wszelkiej maści liberalnych okupantów, wywołują następujące fragmenty "autentycznych" wypowiedzi Ojca Rydzyka:

Prawdziwa zawartość wykładu Ojca

W rzeczywistości treści przekazane przez Ojca były zupełnie inne, a powyższe cytaty zostały cynicznie, metodami znanymi z "Gazety Wyborczej" i innych tytułów prasy polskojęzycznej, wyrwane z kontekstu i zmanipulowane, poprzez usunięcie niektórych kluczowych fragmentów. Celem tej ohydnej prowokacji miało być skłócenie tych środowisk, dla których dobro Ojczyzny i pomyślność IV RP jest najwyższym dobrem, a ich działalność stanowi potężne zagrożenie dla wszelkiej maści wrogów narodu spod znaku przestępczego liberalizmu.

Dla zilustrowania mechanizmu bezczelnej manipulacji wrogów narodu i obnażenia ich rzeczywistych intencji, poniżej zaprezentowano faktyczną treść omawianych fragmentów, zaznaczając przez podkreślenie frazy bezczelnie usunięte z nagrań i stenogramów przez spiskowców:

Kłamliwość zeprezentowanego przez "Wprost" materiału potwierdza też jeden z najwybitniejszych umysłów i analityków IV RP, znany erudyta i myśliciel, wicepremier Przemysław Edgar Gosiewski, który 09.07.2007 na konferencji prasowej w Kielcach powiedział:

Należy mieć głęboką nadzieję, że w obliczu tak porażających dowodów, żaden uczciwy Wolak nie da się zwieść kolejnej kłamliwej i oszczerczej manipulacji wrogów narodu, za którymi stoją siły ciemności, kierowane przez Tuska, Michnika, szatanów, Wałęsę i Kwaśniewskiego, a osoby winne temu ohydnemu przestępstwu zostaną szybko i przykładnie ukarane.

Afera medialna

Zasadniczo cała afera została sztucznie wykreowana przez TVN 24 i inne wrogie media, które oszukańczo przekręcały słowa Ojca Dyrektora, aby wywołać skandal. Na szczęście ich machinacje zostały zdemaskowane przez grupę współpracowników RM, znaną pod nazwą "Zespół Wspierania Radia Maryja w służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu".

Tymczasem ojciec Rydzyk o całej sztucznej aferze medialnej stwierdził:

Szefowa gabinetu Prezydenta Elżbieta Jakubiak, skomentowała w dniu 13.07.2007 powyższe przykrości Ojca Dyrektora:

Zmanipulowaną, kłamliwą i prowokacyjną wypowiedź ojca Rydzyka bezczelnie wykorzystała PO w swoim spocie wyborczym. Zaprezentowano tam fotografię dyrektora Radia Maryja i fragment nagrania z głośną kwestią o "czarownicy" w wersji dźwiękowej i tekstowej. Opatrzono to stwierdzeniem, że "dla PiS niektórzy są nietykalni". Na wieść o tej oburzającej produkcji audiowizualnej - co gorsza bez odprowadzenia stosownych tantiem dla odtwórcy głównej roli - sam zainteresowany potwierdził jej obrzydliwą fałszywość 20.09.2007 w wypowiedzi:

Na ten oburzający atak Platformy jeszcze tego samego dnia zareagowała Elżbieta Kruk. Według szefowej KRRiT, "skandalicznym jest w ten sposób atakować media, szczególnie jeśli jest to medium społeczno-religijne, jeśli jest to nadawca społeczny". "Inaczej niż brudną walką polityczną tego nie można nazwać. Mam nadzieję, że tego typu kampania szkodzi PO" - podkreśliła Kruk. [5]

Epilog

Już w dniu 21.08.2007 prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania z powodu "braku ustawowych znamion czynu zabronionego" - nie stwierdziła, by Tadeusz Rydzyk popełnił przestępstwo znieważenia prezydenta lub narodu żydowskiego w swych wykładach. [6]

Ojciec Dyrektor nie będzie niepokojony przez prawo i sprawiedliwość, co zaskakującym zbiegiem okoliczności ma miejsce w obliczu wcześniejszych wyborów, rządu mniejszościowego i kiepskich notowań PiS.

Jednocześnie rząd negatywnie ocenił projekt zmian w kodeksie karnym, który zakłada wykreślenie przepisu o publicznym znieważaniu prezydenta RP:

Patrz też

Linki zewnętrzne