Maciej Łopiński

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Maciej Łopiński
Maciej Łopiński, minister Kancelarii Prezydenta RP, rzecznik Małego Księcia.

Osobnik ten stanowi modelowy przykład nieskazitelnie uczciwego odnowiciela IV RP, który wziął na siebie brzemię walki z poprzednimi reżimami, postkomuną lewicą i wszelkimi innymi wrogami narodu.

W okresie od 1975 do grudnia 1981 r. Ł. należał do PZPR i pracował na mocno nomenklaturowym stanowisku sekretarza redakcji gdańskiego tygodnika "Czas", klasycznego pisma partyjnego "po linii i na bazie" (szefostwo z PZPR-owskiej nomenklatury, cenzura, wytyczne z Komitetu Wojewódzkiego partii, itd.).

Będąc w latach 2002 – 2005 prezesem gdańskiej spółki Pomerania (spółka-córka Agencji Rozwoju Pomorza), jako jednoosobowa firma pod nazwą "Doza", zawarł z kierowanym przez siebie podmiotem umowę o "świadczenie usług zarządzania". Jak wynika z informacji dostępnych w oświadczeniu majątkowym Pana Ministra na stronach kancelarii prezia, za te usługi Pomerania zapłaciła mu w samym 2005 r. ok. 168 tys. - a więc trzy razy więcej, niż otrzymywał za jej prezesowanie. Gdy marszałek województwa pomorskiego Jan Kozłowski zażądał od Pomeranii umów z Dozą, prawnik samorządowej spółki odmówił, dowodząc, że zarobki byłego prezesa nieinformacją publiczną.

Na dowód pełnego przestrzegania przez PiS "warunków dobrego rządzenia", sformułowanych 19.07.2007 przez Wielkiego Brata w liście do LiS-u, w dniu 23.07.2007 Maciej Łopiński został mianowany na stanowisko szefa gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nominacja ta jest jaskrawą ilustracją tezy, że w procesach odnowy nie ma świętych krów, a Partia niezwykle poważnie traktuje swoje zobowiązania i nowe rozdanie oczyszczania szeregów władzy rozpoczyna od własnych członków.