List Hofmana

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

W dniu 01.07.2007 Adam Hofman, wybitny Wolak i parlamentarzysta PiS, przewodniczący bankowej komisji śledczej, wystosował do premiera i innych prominentnych działaczy Naszej Partii bardzo ważny i znaczący list.

Charakterystyka i zawartość listu

W dokumencie tym pan Hofman porażająco trafnie oddał uczucia milionów szeregowych członków Partii i bezpartyjnych obywateli IV RP, dotyczące wyjątkowej atmosfery współpracy i kolektywnego dążenia do nadrzędnego celu Partii, jakim jest odbudowa Ojczyzny i uwolnienie Jej spod władzy liberalnych okupantów i innych wrogów narodu, sterowanych przez określone siły.

Szczególnie trafnie wymowę tego szczerego i pełnego żarliwości ideowej listu oddaje następujący jego fragment:

Gorączkowa reakcja wrogów narodu

Jak było do przewidzenia, ten obnażający prawdziwe intencje desperacko broniących Układu łże-dziennikarzy list, wywołał lawinę wściekłych ataków, którymi te wrogie Wolsce środowiska zareagowały na ewidentne zagrożenie.

W ramach tych ataków, Wrogowie narodu bezczelnie posunęli się do porównywania wystąpienia Hofmana do słów Jarząbka Wacława, trenera II klasy, który wygłaszał w filmie "Miś" wiernopoddańcze mowy na cześć prezesa Ochóckiego Ryszarda (wrogowie sugerują, że miałby to być Jarosław Kaczyński). Dla zapewnienia pełnej informacji zwiedzających oraz wykazania absurdalności sugerowanych porównań, poniżej przytoczono stosowny fragment listy dialogowej:

Prowokacja i manipulacja obnażona!

Już pobieżna analiza tekstów i okoliczności ich powstania jednoznacznie obnażają niestosowność jakichkolwiek porównań i prowadzą do wniosku, że jest to jedynie cyniczne nadużycie semantyczne, mające w swej intencji ośmieszenie Partii i zdeprecjonowanie jej przywództwa i członków.

Spośród bardzo wielu dowodów na zastosowanie tu cynicznej manipulacji, najważniejszymi są rozliczne, widoczne nieuzbrojonym okiem, kłamstwa i przeinaczenia:

Gwoli rzetelności i dla zachowania prawdy historycznej należy jednak jasno zaznaczyć, że niektóre elementy przywołanej listy dialogowej są zgodne z rzeczywistością:

Patrz też