Odniemczanie historii

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Odniemczanie historii (ang.: degermanization of history, niem.: Entdeutscherung der Geschichte) - nowoczesna kategoria badawcza, odkryta przez wolskich dziejopisów, umożliwiająca demaskowanie podstępnych, długofalowych knowań niemieckich rewizjonistów.

Po raz pierwszy publicznie do repozytorium nowomowy, epatując się wprowadziłakategorię badawczą posłanka PiS Beata Kempa w wywiadzie udzielonym TOK FM w dniu 27.05.2009.

Próba egzegezy semantycznej

Pozornie powyższe tezy są ze sobą sprzeczne, o ile nie rozpatrzy się ich przy pomocy pojęć dialektyki stosowanej oraz teorii względności. Cnd.

Metodyka odniemczania historii

Odniemczanie historii prowadzone jest metodą kropelkową, która polega na sączeniu co kilka miesięcy do mózgów opinii publicznej w Wolsce i na świecie ewidentnie kłamliwych tez sugerujących, że Niemcy nie są odpowiedzialne za II wojnę światową i holocaust. Wprawdzie odezwa CDU/CSU i artykuł w "Der Spiegel" ukazały się w tym samym miesiącu, ale to tylko wskazuje na potrzebę nieustannego zachowywania czujności rewolucyjnej przez zdrowe siły narodu.

Przykłady "sączenia" kropli odniemczających

Potępienie wypędzeń

25.05.2009 - CDU i bawarska CSU przyjęły wspólną odezwę, w której domagają się wstrzymania procesu rozszerzenia UE oraz "międzynarodowego potępienia wypędzeń".

Jednym z propagatorów odniemczania historii jest niejaki mecenas Ryszard Kalisz, który bezczelnie twierdzi, że pojęcie "die Vertriebene" (wypędzeni) odnosi się do wszystkich wypędzonych ze swych miejsc zamieszkania w czasie II wojny światowej. Ten wywrotowy pogląd zdrajca ujawnił w programie "24 godziny" wyemitowanym przez TVN 24 (27.05.2009).

27.05.2009 - Kancelaria Prezydenta oczekuje od rządu "spokojnej, ale zdecydowanej reakcji" w związku z odezwą niemieckich partii chadeckich - oświadczył wiceszef kancelarii Władysław Stasiak.

Europeizacja holocaustu - podkategoria odniemczania historii

Europeizacja holocaustu vol. 1

Po raz pierwszy publicznie do repozytorium nowomowy wprowadziłapodkategorię badawczą posłanka PiS Beata Kempa w programie "24 godziny" wyemitowanym przez TVN 24 w dniu 27.05.2009.

20.05.2009 - W artykule "Der Spiegel" opisano pogromy Żydów na Litwie, Ukrainie, Łotwie, kolaborację z nazistami we Francji, Holandii czy krajach bałkańskich. Wspomniano też o pogromie Żydów w polskim Jedwabnem, a także o polskich "szmalcownikach", którzy wydawali Żydów nazistom.

Bezczynność Tymczasowego Rządu Okupacyjnego

Rząd, jak zwykle, nic nie robi. Jakże może robić coś rząd, którego premierem jest wnuk żołnierza Wehrmachtu?! Jacek Kurski nie ma złudzeń co do polskości tego rządu, ale jednak daje mu ostatnią szansę uniknięcia posądzenia o zdradę:

Leszek Bubel załatwił Krzyżaka na cacy [1]
Rozbiór Wolski stał się faktem! W Szwajcarii wyprodukowano już piłki plażowe, na których Rosja graniczy z Niemcami, a Wolski w ogóle tam nie ma!

W tym miejscu warto przywołać proroctwo Leszka Bubla, wygłoszone wiele lat temu, które bez wątpienia odnosi się do obecnych czasów:

Na szczęście mamy prawdziwego Wodza, który w momencie próby wie jak poprowadzić Naród do zwycięstwa w najszerszym tego słowa znaczeniu. Uderzymy w Niemców Konstytucją! Trzeba ją tylko najpierw zmienić. Plan ratowania Ojczyzny ujawnił nasz Obrońca, Wódz Ukochany, Jarosław Kaczyński:

Uzbrojeni w Konstytucję, wykonaną według najnowszej wolskiej technologii, odeprzemy wściekły atak i pognębimy wroga. Tylko trzeba się spieszyć, najlepiej jeszcze przed wyborami 7 czerwca.

Jedynie słuszna reakcja Biało-Czerwonego Obozu: doniemczenie historii przez publikowanie całej prawdy bezkontekstowej o Niemczech i Niemcach na antenie dobrze zmienionej i perfekcyjnie odpolitycznionej Telewizji Narodowej

NiemcywTVP.jpg

Patrz też

Linki zewnętrzne