Ul programowy

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Jak w ulu.png

Ul propgramowy (UP) - niespotykanie uniwersalny, termin z repozytorium nowomowy, wykorzystywany do dyplomatyczno-naukowego stonowanego i precyzyjnego opisywania bezporecedensowej konferencjo-debaty programowej Partii, czyli nowocześnie oryginalna formuły PiSorencji o przyszłości IV RP, która jest wypadkową spotkań, jakie Partia odbyła przez ostatnie miesiące (setki) ze swoimi najlepszymi ekspertami i dlatego spotyka się programowo.

Termin ten wprowadził do obiegu oralnego restaurowanej IV RP w dniu 12 maja 2023 europoseł Partii Tomasz Poręba w "Gościu Wydarzeń" Polsat News:

Spis treści

Wzorce historyczne

Seksmisja

Kasowa komedia z czasów PRL pokazująca państwo totalitarne i rządzące nim mechanizmy - w roku 2044 zostają odhibernowani dwaj ostatni przedstawiciele płci męskiej, wprowadzając chaos do idealnego świata rządzonego przez Ligę Kobiet - oto niektóre hasła oddające przesłanie filmu i misję Ligi Kobiet:

Ekscytujące zapowiedzi

Konferencja bez trutni, czyli "Weekend ważnych rozmów - ul programowy Prawa i Sprawiedliwości" (13-14.05.2023)

Skąd ten ul

Gospodarkę wzmacniamy, rozbudowujemy także nasze Siły Zbrojne i siłę duchową/moralną

Nadaliśmy właściwy sens demokracji, chcemy rozbudowywać, umacniać, ale nie chcemy manipulacji

Krok po kroku zbliżać się do tego momentu, w którym pokażemy program pełny

Się nie udało

A jednak się udało

Nie wrócimy do czasu dzikiego kapitalizmu

W czasach rządów Partii skończyły się zakupy na zeszyt

Inflacyjnym liderem Europy bezapelacyjnie pozostały Węgry z inflacją HICP na poziomie 25,6%. Grupę pościgową tworzyły Łotwa (17,2%), Czechy (16,5%), Estonia (15,6%) oraz Polska z Litwą (15,2%) i Słowacją (14,8%)

Przegoniliśmy już Portugalię i Grecję, teraz gonimy Hiszpanię, Francję

Donald Burczymucha

Gdyby rządził Tusk i Platforma, Polacy marzliby w swoich domach

Pakt energetyczny

Oni 8 gwiazdek, a my 8 gazowców

Chcemy wzmacniać przez uchylenie

Darmowe leki miały być.png

Od nowego roku 500+ to będzie 800+ i zniesiemy, i bezpłatne leki

Rzeczywistość urojona

Błyskotliwa diagnoza reakcji onych na ul programowy

Ohydna prowokacja Donaldu Tusku

Jedynie słuszne riposty Mateusza "Miękiszona" Morawieckiego

Jedynie słuszna, ostateczna ocena prowokacji Tusku by Wuc

Wściekły atak tak zwanego głównego analityka

Wściekłe ataki różnych elementów animalnych

Sfałszowane sondaże tak zwanej opinii publicznej

Nieoczekiwana opinia prof. Andrzeja Zybertowicza

Złoty ul bulwersuje Naszego Umiłowanego Przywódcę, Jego Ekscelencję Naczelnika Państwa Wolskiego, Skromnego Pracownika Winnicy Pańskiej, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcę Europy przed islamem, Wielkiego Higienistę, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego

Próba egzegezy funkcjonalnej

Ul wg wiki

Ul - w pszczelarstwie konstrukcja, najczęściej drewniana, używana do hodowli i chowu pszczół. Ul służy do życia, rozwoju rodziny pszczelej oraz do zbierania zapasów pożywienia. Z tego powodu ule muszą zapewniać właściwe warunki życia pszczół. Budowa ula zapewnia ponadto łatwy dostęp pszczelarzowi do rodziny tak, aby pszczoły były tak mało niepokojone w czasie pracy pszczelarza jak tylko jest to możliwe.

Pszczoła miodna wg wiki

Rój pszczeli składa się z królowej-matki, robotnic oraz trutni. Każda rodzina buduje gniazdo złożone nawet z 50 tysięcy osobników. Matka i robotnice są diploidalne, podczas gdy trutnie są osobnikami [[Prenatalne przyswajanie potencjału intelektualnego|haploidalnymi]]. Pszczoły przechodzą przeobrażenie zupełne, co znaczy z jaj wylęgają się larwy (czerw), a te przekształcają się w nieruchomą poczwarkę. Dopiero z poczwarki (która kształtem przypomina dorosłą pszczołę) wykluwa się postać dorosła – imago. Z jaj diploidalnych, które składa tylko matka, wylęgają się samice. W zależności od sposobu odżywiania z larw wyrastają albo robotnice, albo królowe-matki. Matka może też składać jaja niezapłodnione, z których wylęgają się samce. Zjawisko to, zwane dzieworództwem

Życie trutnia wg wiki

Trutnie pojawiają się w ulu tylko na wiosnę. Średnio w ulu jest ich około 2,5 tys. Do czasu lotu godowego pozostają zupełnie bezczynne, nie zbierają pyłku, nie pełnią żadnych funkcji społecznych. Ich jedyną funkcją jest unasiennienie królowej. Odbywa się to w czasie lotu godowego, 6-20 metrów nad ziemią, zwykle w pogodny wiosenny dzień. Samce przed zimą są z ula siłą wypraszane i czeka je niechybna śmierć na wygnaniu. Trutnie, żeby utrzymać odpowiednią kondycję organizmu i zdolność reprodukcyjną muszą spożywać duże ilości pokarmu. Nieone w stanie samodzielnie zdobywać pożywienia, dlatego muszą korzystać z zapasów zgromadzonych przez rodzinę. Rodziny pszczele, w których przebywają trutnie i jest obecny czerw trutowy charakteryzują się wyższą wydajnością miodową oraz lepszym wykorzystaniem okolicznych pożytków.

Konkluzja

Rój bez trutni skazany jest na wyginięcie albo co najwyżej na ubogi, niemal bezmiodny żywot, czego przykłademprzedterminowe wybory.

Kategoria specjalna: ul bez trutni

pusty

Patrz też

Linki zewnętrzne